Údržba obuvi leguano

Vážený zákazník, 

 

pri výbere obuvi dbajte na to, aby zvolený druh, veľkosť a šírka obuvi presne zodpovedal Vašim potrebám (nezabudnite, že dĺžka vnútorného priestoru obuvi – veľkosť, by mala byť dlhšia ako dĺžka chodidla). Nevhodne zvolený druh obuvi, veľkosť, šírka alebo tvar obuvi nemôže byť dôvodom na neskoršiu reklamáciu. Obuv pre bosú chôdzu treba používať s náležitou opatrnosťou, ako pri chôdzi na boso. Obuv je nutné vyberať s ohľadom na záťaž a vhodnosť použitia pre danú aktivitu. Upozorňujeme, že pokiaľ dôjde k poškodeniu obuvi z hľadiska nedodržania zásad o účelovom použití obuvi alebo z dôsledkov zanedbanej údržby podľa návodu na údržbu, nemôže byť braný ohľad na prípadné reklamácie. Dbajte na vhodnosť daného materiálu a podrážky na účel použitia, za ktorým obuv kupujete. Pri výbere starostlivo zvážte účel, na ktorý bude obuv používaná. Obuv používajte spôsobom a v prostredí zodpovedajúcom jej účelovosti. Striedajte často obuv, najmä v daždivom počasí. Obuv nie je vodotesná. Premočená obuv sa nesmie sušiť v kontakte, ani v bezprostrednej blízkosti tepelných zdrojov. Odporúčaný postup sušenia: vypchajte mokré topánky novinami a nechajte sušiť pri izbovej teplote. Topánky je potrebné striedať a nenosiť každodenne jedny a tie isté, pretože v tom prípade by nestihli riadne vyschnúť. Topánky zásadne nesušte v sušičke alebo na horúcom kúrení, výrazne tým znižujete funkčnosť a životnosť obuvi.  

 

Vezmite do úvahy, že každodenným nosením obuvi primerane klesá jej životnosť. Záručnú dobu na obuv nemožno zamieňať so životnosťou obuvi. Vzhľadom na rozdielnu intenzitu používania obuvi u jednotlivých spotrebiteľov môže byť životnosť obuvi vyčerpaná ešte pred uplynutím záručnej doby. 

Obuv obúvajte a vyzúvajte zásadne riadne rozviazanú nikdy spôsobom napríklad topánky o topánku! Topánky striedajte a nenoste každodenne jedny a tie isté topánky. Obuv noste vždy riadne zašnurovanú, aby nedochádzalo k poškodeniu vnútorných častí obuvi, ako je stielka či päta obuvi. 

Použitý materiál – jeho údržba a ošetrenie 

Bosotopánky leguano sú vyrobené z lyocellu / viskózy /, polyamidu, polypropylénu, elastanu, bavlny a mikrovlákna. Jednotlivé percentuálne materiálové zloženie nájdete na originálnom letáčiku u dodaných bosotopánok. Obuv po každom použití ošetrite podľa typu a materiálu vhodnými prostriedkami na obuv. Obuv je nutné chrániť pred chemickými vplyvmi.

Topánky je možné prať ručne alebo v práčke v pracom vaku použitím jemného pracieho prášku pri teplote 30 stupňov. Prosím, nepoužívajte aviváž a neodstreďujte, nedávajte do sušičky.

Modely thermo a chester nie sú prateľné v práčke-ošetrujte vlhkou handričkou a po uschnutí naimpregnujte. Kožené bosotopánky marylin po použití umiestnite na dodávaný napínak na topánky z cédrového dreva. Topánky čistite mäkkou navlhčenou handričkou a dobre osušte. Koža potrebuje dýchať. Neprať v pračke. Doporučujeme pravidelné ošetrovanie kráľovským balzamom na kožu.

Použitie obuvi

Pre každú príležitosť je vhodný iný druh obuvi. Berte prosím pri výbere v úvahu, k akému účelu sa chystáte topánky používať.

Podmienky reklamácie

Na výrobky sa vzťahuje záruka na výrobné vady v dĺžke 24 mesiacov od dátumu predaja. Reklamácia musí byť uplatnená bez odkladu ihneď pri zistení závady. Reklamáciu tovaru je potrebné uplatniť s priloženým dokladom o kúpe v predajni, kde bol tovar zakúpený.

Tovar reklamujte bezodkladne po zistení závady, na neskoršie reklamácie nebude braný ohľad. Tovar k reklamácii prijímame z hygienických dôvodov čistý, zbavený všetkých nečistôt a suchý. Pri nesplnení týchto podmienok nebude tovar prijatý do reklamačného procesu.

Záruka sa vzťahuje na závady, ktoré vznikli v priebehu záručnej doby preukázateľnou vadou materiálu, prípadne chybou výroby. Reklamáciu predajca doloží písomným vyjadrením o stave prijatého výrobku kde je presne popísaný dôvod reklamácie. Posúdenie oprávnenosti reklamácie a jej vybavenie trvá najviac 30 kalendárnych dní od obdržania prijatia tovaru do reklamačného procesu.

 Záruka sa nevzťahuje na:

Zmenu výrobku v dôsledku nedodržania pokynov uvedených v návode na údržbu a ošetrovanie, celkovú zmenu výrobku ,ktorá vznikla dôsledkom jeho opotrebenia ( záruku nie je možné zamieňať so životnosťou výrobku, ktorá úmerne klesá s jeho každodenným nosením ), mechanicky poškodený výrobok, u ktorého boli v záruke prevedené akékoľvek opravy či úpravy nesúvisiace s bežnou údržbou, púšťaním farby pri zvýšenom potení, škvrny vzniknuté v dôsledku použitia nevhodných čistiacich prostriedkov.

Ako obúvať bosotopánky leguano

Bosotopánky leguano by mali sedieť na nohe rovnako tesno asi ako ponožky. Dbajte prosím a to, aby ste si obuv leguano dobre pretiahli cez pätu.

Vkĺznite do nich tak, že najprv topánku podržte pod podrážkou a potom opatrne pretiahnite zvršok cez pätu. Pokiaľ ste si leguano dobre obuli, sedí na nohe okamžite úplne prirodzene.